Nevíte jak uspořádat fotografie na zdi?​

Každý fotograf má spoustu dobrých fotografií, jak na svém počítači, tak na telefonu, na záložních discích a ve svém portfoliu. Tyto fotografie mohou být skvělé i v digitální podobě, na papíře však mohou zazářit. Jaký je nejlepší způsob, jak uspořádat a prezentovat své fotografie?

Existuje mnoho různých možností prezentace a uspořádání vašich fotografií.

#1 - Jeden velký je skvělý

Jedna stěna, jeden obraz. Jedinečná fotografie, na kterou jste obzvláště hrdí, si zaslouží čestné místo. Zda je fotografie vytištěna na velkém plátně nebo zarámována do velkého galerijního rámu značky Nielsen, pokud má celou stěnu, automaticky se stává středem pozornosti.

#2 - Salónní styl

Lidé si často myslí, že galerijní zeď, nástěnný klastr nebo salonní styl visí jako forma „organizovaného chaosu“, ve kterém mnoho úzce zabalených obrazů pokrývá téměř celou zeď. Název „salon style“ pochází z pařížských salónů 18. století. Muzeí, jako Ermitáže v Petrohradu by později přijmout tento druh výstavy jako demonstraci ohromující bohatství. I když tento způsob zavěšení umění může ignorovat tradiční závěsné linky, existují další faktory, které spojují umění. Mohly by to být obrázky, které jsou stylově podobné, shodné rámečky nebo matné desky, nebo obrázky podobné velikosti. Vlákno, které ho spojuje dohromady, přivádí ke zdi určitou mírumilovnost: organizaci k chaosu.

#3 - Fotografie visící v řadě

Ať už vaše obrázky zarovnáte svisle nebo vodorovně, zavěšení v řadě je klasickým způsobem, jak je uspořádat. Máte-li obrázky různých velikostí, máte dvě možnosti:

1) Můžete je zarovnat podél jednoho z okrajů nebo

2) můžete je uspořádat tak, aby střed obrazu byl vycentrován podél stejné imaginární čáry.

Náš tip: před vrtáním do zdi, položte své fotografie na podlahu.

#4 - Fotografie visící v řadě na okraji

V našem příkladu jsou všechny obrázky orientovány podél horního okraje. Zatímco obrázky mohou mít různou délku a šířku, vzdálenost mezi obrázky by měla být vždy stejná. Pro dosažení nejlepších výsledků položte fotorámeček na podlahu před zavěšením na zeď.

#5 - Mřížka z fotografií

Podobně jako šachovnice jsou zde fotografie uspořádány podle přísného geometrického vzoru. Okraje obrázků by měly být zarovnány podél sousedních okrajů a vzdálenost mezi obrázky by měla být stejná ve všech směrech. Obrazová mřížka funguje nejlépe, když všechny obrázky mají stejnou velikost. Stejný rám vytváří zvláště silný harmonický celkový efekt.

#5 - Rozdělte fotografie na dvě nebo více částí

Čtyři obrázky, jedna fotografie. Umělecké dílo rozdělené na více než jeden kus je běžněji známé jako diptych nebo triptych. Aby se zajistilo, že velký obraz bude mít svůj potenciál, měly by být jednotlivé sekce rovnoměrně zarovnány a mít velmi malý prostorem mezi nimi.

Náš tip: nejlepší fotografie tohoto druhu jsou v poměru 1:2, 1:3, a 1:4.

Teď už zbývá vybrat, jaká forma prezentace je ta správná pro vaše fotografie

Nabízíme několik různých způsobů, jak si můžete vytisknout své fotografie a pak pověsit na zeď.

Vaše fotografie mohou být vytištěny na fotopapíře a pak umístěny do rámečku, vytištěny na plátno a pak nataženy na rám a nebo pokud máte svoje rámečky tak vám bude stačit vytištění na fotopapíře. Pro dosažení nejlepšího výsledku doporučujeme zvolit fotografie v rámu Nielsen. Je to velmi elegantní způsob jak jak své fotografie prezentovat.

Souhrn

Neexistuje žádný obecný vzorec, který by určoval, jaké obrázky se rozhodnete zavěsit, nebo pravidla uvádějící, jaké fotografie lze kombinovat s jinými fotografiemi. Než však pověsíte jeden ze svých obrazů na zeď, měli byste přemýšlet o všech možnostech jeho vystavení a nezapomeňte si určit i rozložení.

Jestli si nevíte rády s uspořádáním fotografií a pokud máte vlastní skvělý nápad, dejte nám vědět a spolu to zvládneme.

Přesunout se na začátek
cs_CZČeština
en_GBEnglish (UK) cs_CZČeština